Spoštovani starši. Na šolo se vsako leto vpiše kar nekaj otrok, ki potrebujejo posebno pozornost zaradi različnih alergičnih reakcij na različne prehranske proizvode. Ker se v šoli zelo trudimo, kako bi tem učencem zagotovili največjo možno varnost, hkrati pa razvijamo in skrbimo za razvoj zdravega življenjskega sloga vseh otrok na šoli, vas prosimo, da poskrbite, da vaši otroci v šolo s seboj ne nosijo sladkih pijač, sladkarij, raznih prigrizkov, smokija, čipsov…

V kolikor želite, da ima vaš otrok s seboj doma pripravljano malico ali kosilo, vas prosimo, da poskrbite, da je pripravljen obrok čim bolj v skladu s smernicami za pripravo zdravih obrokov za šoloobvezne otroke ter ustrezno zapakiran v plastično posodico. Otrok lahko tak obrok zaužile samo v času malice ali kosila.

Prosimo vas tudi, da ob rojstnodnevnih praznovanjih v razredih opustite prinašanje sladkarij in ostalih prigrizkov. Naj se otroci poveselijo na kakšen drugačen in družaben način.

mag. Darja Delač Felda, l.r.