Spoštovani učenci in starši!

V sredo, 3. junija 2020, se bodo v šolo vrnili tudi vaši otroci. Tako bo šola spet polna kot pred epidemijo. Kljub polnosti upamo in verjamemo, da se nam bo uspelo držati vseh pripravljenih priporočil, saj je bila do sedaj vsaka skupina ponovno všolanih otrok preprosto odlična in trenutno vse teče v skladu z dogovorjenimi pravili.

Tudi za vaše otroke se pravila ne bodo dosti spremenila, je pa seveda nekaj novih prilagoditev.

Pomembno si je zapomniti sledeče:

V šolo sprejemamo samo zdrave otroke. Razredniki so vas obvestili, da pred vstopom v šolo potrebujemo vašo izjavo, da je otrok zdrav. Lepo prosimo, da izpolnjene izjave posredujete razrednikom v dogovorjenem roku.

Matična šola bo ves čas trajanja pouka zaklenjena.

• Na prostem ni treba nositi zaščitnih mask.
  • Na avtobusih je treba spoštovati navodila šoferjev. Zato morajo otroci s seboj nositi maske.
  • Pred vhodom v šolo je potrebno držati socialno distanco, varno razdaljo 1,5 m. Na dvorišču pred šolo so označbe.
  • Prihod v šolo se prične ob 7.15. Ob prihodu v šolo si je potrebno razkužiti roke.
  • Po prihodu v šolo gredo otroci takoj pred matično učilnico. Ohranja se varnostno razdaljo, varno preobuje, razkuži roke in s šolskimi pripomočki odide v učilnico. Nekateri otroci so že oddali ključke omaric. V tem primeru jih bo pričakala odprta omarica, ključke pa bodo otroci dobili pri učitelju, ki jih bo v sredo poučeval prvo šolsko uro.
  • V učilnici si med poukom večkrat pravilno umijemo roke, spoštujemo pravilo kašljanja in kihanja v komolec, papirnate brisačke po uporabi vržemo v koš.
  • Učenci lahko gredo na WC tudi med poukom, a samo individualno. Ko se učenec vrne, gre lahko na WC naslednji. Pri odhajanju na WC je potrebno nujno upoštevati vsa pravila glede umivanja rok.
  • Učilnice se ne zapušča ves čas pouka, menjajo se učitelji.
  • Učitelji morajo nositi maske le, če se približajo otroku na manj kot 1,5 m.
  • Po šoli (hodniki, avla, jedilnica) morajo maske nositi učenci, ki so stari 12 let ali več.
  • Po malico odidejo 3 dežurni učenci. Pred tem si dobro umijejo roke in si nadenejo maske. Po malici vso posodo in ostanke hrane odnesejo v kuhinjo.
  • Na kosilo učenci odhajajo po pripravljenem razporedu, o katerem bodo obveščeni prvi dan šole.
  • Po zaključku pouka odidejo domov. Za odhod domov bosta dva prevoza: ob 12.30 in 14.00.
  • V primeru, da so otroci vozači in ob koncu pouka še ni avtobusnega prevoza, se morajo po pripravljenem razporedu nujno vključiti v skupino vozačev (ne smejo pohajati po šoli).

V kolikor menite, da bi moral vaš otrok iz zdravstvenih razlogov ostati še naprej doma v skladu z razširjenim strokovnim kolegijem za pediatrijo (8. korespondenčna seja) v PRILOGI vas prosimo, da stopite do osebnega zdravnika, ki bo vam izdal opravičilo od pouka v šoli, vi pa o tem obvestite razrednika in vodstvo šole. O prevzemu gradiv o predelani učni snovi se morate dogovoriti z razrednikom.

Verjamemo, da se bodo otroci šole in svojih sošolcev zelo razveselili. Po 4 tednih pouka pa se bodo končno začele PRAVE ŠOLSKE POČITNICE!

Najlepša hvala za vzorno sodelovanje in lep pozdrav!

mag. Darja Delač Felda, ravnateljica