Počitnice so minile. Spočiti, polni energije in pričakovanj smo se vrnili v šolo. Vkorakali smo v prvi pomladni mesec, ki pa nam je postregel z neverjetno pisano in spremenljivo vremensko paleto. Prilagajali smo se vsem spremembam in vsak topel, sončen dan izkoristili za druženje in igro na igrišču. Opazovali smo spremembe prebujajoče se narave in se čudili nenadnim vremenskim spremembam, ki so nas popeljale v obdobje dežja, snega, vetra in sonca.

Kljub vsem vremenskim prigodam pa nismo pozabili na naše šolsko delo. Tako smo se pridno učili, se pogovarjali o pomladi, dnevu žena, delali domače naloge, poslušali pravljice in zgodbice na temo pomladi, prebrali kakšno časopisno novico in se naučili tudi kakšno novo pesmico. Zelo radi smo ustvarjali in naredili tudi pomladno dekoracijo, ki sedaj krasi naša okna in hodnik. Skratka, znali smo si popestriti popoldneve z različnimi dejavnostmi ne glede na vreme, zato nam nikoli ni bilo dolgčas.

Napisala: Ana Marija Novak