V ponedeljek, 7. oktobra 2019, je na matični in podružničnih šolah potekal naravoslovni dan na temo LETO ČEBEL IN MEDU. Zvrstile so se številne delavnice, ki so učencem na različne načine približale tematiko. Učenci so lahko pekli dobrote iz medu, okusili sladoled z medom, plesali na domače pesmi o čebelah, raziskovali angleške pesmi in pregovore o čebelah, se orientirali v naravi, povezali čebelji svet z matematiko, slikali in postavljali ’čebelnjake’ ter ustvarjali iz odpadnega materiala Yaskawe, si ogledali video posnetek o Kočevskem gozdnem medu ter prisluhnili Tini Žele Kovačič iz PMK in čebelarju Stanislavu Knežiću, v športni delavnici gradili svojstvene ’čebelnjake’ iz športnih rekvizitov … Dogajanje je med GIBKOM popestril tudi začetek kmečkih iger, v katerih so se na ta dan pomerili devetošolci.

O zanimivem dogajanju se lahko prepričate v galeriji fotografij. Nekaj prispevkov (Medene dobrote, Pogovor s čebelarjem, As Busy As a Bee) pa najdete tudi v šolskem glasilu Iz veveričjega loga http://vevericke.splet.arnes.si/

Besedilo: Markus Starc

Fotografije: Jan Mihelič in Dina Kapele