NAGRADNI IZLET ZA NAJBOLJŠE UČENCE-
OBISK NOVODOBNEGA VZORČNEGA MESTA V VELENJU
16.6.2021

Naša šola vsako leto organizira NAGRADNI IZLET za učence, ki so s svojimi izjemnimi dosežki, delom in prizadevnostjo (dosežki na tekmovanjih, sodelovanje na prireditvah, natečajih,  izjemno delo v oddelčni skupnosti, pomoč drugim itn.) pripomogli k boljšemu delu in ugledu šole.

V sklopu Kariernega centra za mlade  “VšečKAM in GREM”, s katerim sodeluje tudi naša šola, smo za destinacijo izbrali obisk novodobnega Vzorčnega mesta (Pattern City) v Velenju.

Otroci so postali pravi inovatorji in preurejali hišne prostore. V sklopu Underconstruction delavnic so bili aktivni pri najsodobnejši adaptaciji kopalnice, hodnikov in terase ter ob tem spoznavali poklicna znanja.

Pridobili pa so tudi virtualno izkušnjo Job avatar. S 3 d modulacijo so lahko izkusili poklic negovalca, operaterja robotov, tapetnika.

Vtisi iz izleta:

Ponosna sem, ker sem bila izbrana za izlet. Pomeni, da sem pridna.

Všeč mi je bilo, ker smo lahko delali kar smo hoteli oz. lahko smo izbirali.

Rada sem barvala, risala po stenah.

Všeč smo mi bila 3 d očala, ker se mi je zdelo, da je vse resnično.

Všeč mi je bilo druženje.

Rad sem polagal ploščice.

3 d očala so mi bila nekaj posebnega, ker se lahko spoznala različne poklice. Poklic negovalec se mi zdi zelo zahteven.

Rad sem zvezal žice in bil navdušen, ko je čisto zares delal ventilar.

Navdušen sem bil, ko je zasvetila luč, ker sem električne žičke pravilno zvezal.

Tudi jezero v Velenju je zelo lepo. Nekaj posebnega je razgledni stolp in dolg pomol.

Rada sem opazovala labode na jezeru.