V torek, 13. 9. 2022, so imeli učenci 8. razredov športni dan kolesarjenje po kočevskih kolesarskih poteh.

Odhod je bil izpred šole po kolesarski stezi skozi naselje Mestni log do križišča pri Zdravstvenem domu. Pot so nadaljevali po novi kolesarski poti mimo podjetja Melamin. Pri tunelu so zavili za naselje Trata in se odpeljali do kočevskega jezera. Po makadamski poti so obkrožili jezero in se skozi naselje Trata vrnili na kolesarsko stezo pri kočevskem nebotičniku. Tu so zavili desno in se odpeljali do naselja Slovenska vas. Imeli so malico in pot nadaljevali do Ložin. Ob vrnitvi so na igrišču v Slovenski vasi odigrali med razredno tekmo v odbojki. V šolo so se vrnili po makadamski cesti pod hribom Stojna, ob 12. uri.

Pet učencev se je udeležilo pohoda na Fridrihštajn.

Športnega dneva se je udeležilo 29 učencev, 4 spremljevalci, odsotni pa so bili

4 učenci.