Prvi šolski dan je za prvošolce prav poseben in nepozaben dogodek. Za mnoge otroke je to prvi korak v svet izobraževanja, kjer spoznajo nove prijatelje, učitelje ter šolsko okolje. Ta dan običajno spremlja veliko vznemirjenja, pričakovanja in tudi nekaj treme, tako za otroke kot za njihove starše.

Naši prvošolci so bili deležni posebnega sprejema. Nagovorila jih je ravnateljica, gospa Darja Delač Felda ter podžupan, gospod Gregor Košir. Da bi bilo treme čim manj, pa je poskrbel poseben gost – čarovnik Roman. S svojim nastopom je pričaral posebno vzdušje, polno smeha in čudenja. Njegov nastop pa je bil tudi pedagoškega pomena, saj je s svojimi triki prikazal, kako se moramo pravilno obnašati v prometu.

Na varnost v prometu je starše na krajšem predavanju opozoril tudi policist. Otroci pa so v tem času s svojimi razredničarkami odšli v svoje razrede ter spoznavali svoje nove prijatelje.

Na koncu so bili prvošolci in njihovi starši vabljeni na pogostitev pred šolo.

Utrinki

Tanja Klepec