V ponedeljek, 14.5.2018 je naša šola gostila mlade deklamatorje dolenjske regije, ki ga že vrsto let organizira ZIK Črnomelj. Učenci 15 osnovnih šol so se uspešno predstavili s svojimi interpretacijami pesmi Otona Župančiča, saj letos praznujemo 140. obletnico rojstva Otona Župančiča. Tako so nastopajoči lahko za svoj nastop izbrali :

1. Želje belokranjskega dečka,
  2. Na Jurjevo,
  3. Žarki,
  4. Pripovedka o nosku,
  5. Zlata ptička,
  6. Pomladna ladja,
  7. Zeleni Jurij.

Vse pesmi so objavljene v pesniški zbirki »Pomladna ladja«

Nastope je budno spremljala tričlanska komisija:

o Tjaša Koprivec, pripovedovalka in pesnica, radijska voditeljica, glavna urednica založbe Sanje,

o Mateja Perpar, prof. angleškega jezika, prevajalka, radijska napovedovalka, glasbenica in pravljičarka,

o Gašper Jarni, dramski in filmski igralec, lutkar, pevec ter sinhronizator.

Bilo je lepo, zabavno, na trenutke (kot bi rekla Tjaša Koprivec) maestetično in naše druženje je kar prehitro minilo. Komisija bo obiskala še dve regijski srečanji in do konca tedna sporočila imena petih finalistov, ki se bodo v ponedeljek, 11.junija 2018, ob 11. uri v Kulturnem domu Črnomelj potegovali za glavno nagrado za najboljšega deklamatorja Župančičeve frulice 2018 – Pastirski rog (simbol govorništva).

Verjamemo, da bo komisija imela zelo težko delo in čestitam vsem deklamatorjem in njihovim mentorjem za nastop.

Andreja Mlekuž in Suzana Puš

Fotografije.