V soboto, 16.3.2019 se je naša šola v okviru EKOŠOLE že petič predstavila na sejmu ALTERMED v Celju. Sejem je promocija zdravega načina življenja, zdravilstva, zeliščarstva, zdrave prehrane, naravne kozmetike in okolju prijaznega bivanja. Naša predstavitev je imela naslov ZDRAVO OB RINŽI. Obiskovalci so bili navdušeni nad našo ponudbo, saj so prigrizki hitro kopneli z naše mize Na stojnici smo ponujali dve vrsti kočevarskega peciva – ajdovo in korenčkovo, kočevske zvezdice in pirine skalce. Obiskovalci so lahko poskusili tudi kočevski gozdni med. Seveda so se vsi oblizovali. Na zalogi smo imeli nekaj turističnih prospektov, tako da smo na naši stojnici naredili tudi nekaj za promocijo turizma v našem kraju. Manjkal ni niti medved našega znanega rokodelca, Matije Kobola. Istočasno so na sejmišču potekali še naslednji sejmi: Flora, Poroka, ApiSlovenija – čebelarski sejem, Festival kave in Kulinart. Seveda nismo izpustili priložnosti in si vse ogledali. Dan je bil poln novih doživetij.

Nuša Škof, Katarina Lesič, Sandra Škof, Tjaša Skerbiš, Lana , Nika Kotar, Neja Oberstar, Ajla Kličić ter učiteljici Laura Javoršek Silva Vlašič, Ana Marija Novak in Lada Obranovič