V torek, 1. 10. 2019, se je preko 80 učencev od 1. do 3. razreda OŠ Ob Rinži s podružnicama udeležilo dobrodelnega teka Otroci za otroke na teku Petra Klepca, ki je potekal v organizaciji OŠ Fara – Podružnične šole Osilnica in Občine Osilnica.

Zbralo se je preko 120 učencev z obeh bregov reke Kolpe: iz Čabra in Plešc ter Fare, Kočevske Reke, Livolda in Kočevja, ki so simbolično tekli za dober namen –  zbiranje sredstev za obnovo dotrajanega šolskega igrišča v Osilnici. Udeleženci so prejeli simbolično pozornost – zelene majice »Otroci za otroke« ter zvezek »Veter v laseh«. Po teku je sledil obisk dežele Petra Klepca pod vodstvom Alenke Kovač, županje občine Osilnica.

Peter Klepec je literarni junak, ki je bil vedno pripravljen pomagati drugim, kot resnični junaki pa so se izkazali naši učenci!

Mateja Vidrih