Spet je tu novo šolsko leto in tako kot druge osnovne šole, je tudi naša osnovna šola Ob Rinži z obema podružnicama v Livoldu in Kočevski Reki odprla svoja vrata za vse učence. Za prav vsakega od njih je prvi šolski dan poseben dan, saj predstavlja nov začetek, poznanstva in prijateljstva ter novo pridobljeno znanje. Prvi šolski dan pa je najbolj slovesen za vse tiste, ki so prvič prestopili šolski prag, zato smo se za njih še posebej potrudili. Prvošolcem smo v petek, 1. 9. 2023, pripravili kratek sprejem. Bodoče prvošolce sta pozdravili ga. ravnateljica Darja Delač Felda in pomočnica ravnateljice Janja Murn. Prav vsem sta zaželeli, da bi se na naši šoli dobro počutili, se kaj novega naučili in stkali trdne vezi. Letos so za obiskovalce nastopili člani gledališkega krožka Tik Tok iz matične šole pod vodstvom mentoric Špelce Hribar in Maje Žagar. Pod vodstvom mentorja Mitje Letiga je pevski zbor zapel himno OŠ Ob Rinži Kočevje. Na matični šoli je prvošolce in njihove starše nagovoril tudi župan dr. Vladimir Prebilič ter jih v novo šolsko leto pospremil z lepimi mislimi. Po končani prireditvi so prvošolci s svojimi razredničarkami odšli v matične učilnice, na hodniku pa so jih pričakali učenci 2. razredov in jim pripravili tradicionalen sprevod z rumenimi ruticami. Takrat so uradno postali prvošolci Osnovne šole Ob Rinži. Šolska kuhinja jih je pogostila s tortico in sokom, poskrbljeno pa je bilo tudi za starše, da so se po predavanju policistov o varnosti v prometu posladkali z dobrotami in lažje počakali na svoje prvošolčke.

Zaposleni na šoli vsem učencem želimo čaroben in miren začetek šolskega leta ter veliko nepozabnih šolskih dogodivščin.

Avtorica prispevka: Neja Ivetič